Günün Kahramanı
Türk'ün sırtı dönük olduğu sırada yaklaşıp yakaladığı genç kız, inşaattan indirilerek, hastaneye götürüldü.

Olay, saat 09.15 sıralarında Mahmutpaşa Mahallesi'nde yaşandı. Bir süredir Tokat Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi altında bulunduğu öğrenilen T.Ö., sabah saatlerinde hastaneden kaçtı. Hastanenin arkasındaki mahalleye giden genç kız, 5 katlı bir inşaatın en üst katına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Çevredekilerin genç kızı fark etmesi üzerine polise haber verildi. Olay yerine polisin yanı sıra, itfaiye ekibi ve 112 acil servis ekipleri sevk edildi.

Genç kızın tedavi gördüğü hastaneden görevliler de olay yerine geldi. İnşaatın en üst katına çıkan görevliler, burada genç kız ile konuşarak ikna etmeye çalıştı. Ancak 2 saat süren ikna çalışmaları sonuç vermedi. Genç kız bu arada kendisine verilen cep telefonu ile yakınları ile görüştü.

Polis ve hastane görevlilerinin ikna çalışması sırasında 112 Acil Servis ambulans sürücüsü İdris Türk, genç kızın bulunduğu kata çıkarak çalışmalara yardımcı oldu. Polisin iknası sırasında İdris Türk, iki balkon arasında bulunan yaklaşık üç metrelik tahtanın üzerinden karşı tarafa geçerek sırtı dönük olan genç kızı yakaladı. Genç kız daha sonra polis ekipleri tarafından inşaattan indirilerek, polis aracı ile Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Genç kızın daha önce Çorum'da da intihara kalkıştığı öğrenildi.

http://www.haberturk.com
Günün Kahramanı, Kahramanlık, www.gununkahramani.com, kahraman insanlar, kahraman, gununkahramani.com, günün kahramanı.com, gunun kahramanı, gunun kahramani, gununkahramani, kahramanlık,  teşekkür hediyesi, hediye için fikir, hediye alayım, teşekkür edeyim, nasıl teşekkür edeyim, goole.com, google.com, www.google.com, kahramanım, teşekkürler, bana yardım etti, nasıl yardım edeyim, ona yardım ettim, yardım eli, lastik patladı, kimse yardım etmiyor. Sosyal medya, fenomen, vakit geçirme, yardımlaşma, dayanışma, insanlar, haberler, kahramanlık haberleri, Türkiye’den haberler, Dünya’dan haberler, Haber kategorileri, iyi haberler, iyi haber, güzel haber, kafa dağıtma, meşgale bul, www.meşgalebul.com, Cenk Yılgör, Cenk Yılgör’ün sitesi, Misinaya takılan martıyı kurtaran adam, martıyı kurtaran adam. Çamura Saplanan Turistlerin Yardımına Balıkçı Koştu, Otobüs şoförü genç kadının hayatını kurtardı, Çin’de 5 Kattan Düşen 2 Yaşındaki Çocuğu Son Anda Tuttular. Günün kahramanı oldular, Kahraman Maymun Arkadaşını Böyle Kurtardı!, Kahraman kedi çocuğu kurtardı, Bir Dokunmayla Arabayı Durduran Adam, Arabadaki İnsanları Tek Başına Trenden Kurtaran Adam, Dr. Enes Başak Hem Doktor Hem Öğretmen, Misinaya takılan martıyı kurtaran adam, Kahraman insanlar – Farklı zamanlarda ve yerlerde, Ayağı ve Boynuzu Takılan Geyiği Kurtaran Adam, Kahraman Futbolcu Rakibinin Hayatını Kurtardı, İntihar etmek isteyen genç kızı ambulans sürücüsü kurtardı, Otobüs şoförü Kalp krizi geçiren kadını hastaneye yetiştirdi, Kahraman İtfaiyeci Çocuğun Hayatını Kurtardı, Günün kahramanı Eskişehir’den